Exclusively designed for The Foundation Stone Hand Crafted Metal Lace Thank You Machine


To order yours please contact

michal@thefoundationstone.org

ברוכים הבאים את ™The Foundation Stone


"כשברא הקבה את עולמו כילוד אשה בראו מה ילוד אשה מתחיל מטבורו ומתח לכאן ולכאן לארבעה צדדין כך התחיל הקבה לבראת את עולמו מאבן שתיה תחילה וממנה השתת העולם" מדרש תנחומא פקודי ג

קרא עוד...
 
 
prev
next
תראה הכל
 • 0
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10
 • 11
 • 12
 • 13
 • 14
 • 15
 • 16
 • 17
 • 18
 • 19
חדשות
prev
next
Rabbi Simcha Weinberg| The Foundation Stone™| Torah| Judaism| Hebrew Bible
המוזיקה של הלכה: הלכות חול המועד: אלוהים, האדם ושעה הדפסה דוא

The Music of Halacha אני נשא D'var קצר התורה לפתוח את בית הכנסת של ישיבת מועצת המנהלים החודשי, ענה על מספר שאלות לגבי תוכניות בית הכנסת הקרוב, וחזר למשרד שלי. נשיא
קרא עוד...
 
המוזיקה של הלכה: סוכות: הסמלים של אלוהים & ישראל הדפסה דוא

The Music of Halacha Maharich בליקוטי טוען כי למרות כל ההסברים מדרשית עצמה kabalistic של הסמליות של ארבעת המינים, הם נשארים אחת התעלומות הנשגב של התורה.

קרא עוד...
 
המוזיקה של הלכה: תלת רובדי קורד הוא ניתק לא בקלות הדפסה דוא

The Music of Halacha (על פי קהלת 4:12): יש כמה אנשים שיש להם את המנהג של קריאת התורה כולה שלוש פעמים בליל הושענא רבה. (Abudirham; את סדר תפילות חג הסוכות: הושענא רבה)

קרא עוד...
 
המוזיקה של הלכה: סוכות דמיון הדפסה דוא

Music of Halacha אנו יכולים לבחון את החוקים הכי מורכב ומסובך. אנחנו יכולים לבנות בית למען אלוהים כי יהיה למשוך בעצם הנוכחות שלו, אבל זה נראה כאילו אנחנו לא יכולים לבנות בתא פשוטה ללא עזרה כלשהי קסום:

קרא עוד...
 
חול המועד סוכות: כבוד הדפסה דוא

שבת חול המועד סוכות 5769, יחזקאל 38:18 - 39:16

ב 38:23 אנו למצוא את המקור המקראי על קדיש. Exalting של שמו של אלוהים קשורה למוות, בשבילנו את הקדיש ואת בנבואה זו עם מותם וקבורה של אויבי ישראל.

הנביא מחזיר אותנו נח ובניו שם ואת יפת, אשר כיסו את אביהם בזמן שהוא שכב עירום קהות חושים שיכור. שם הבנתי כי האיש הזה גדול, מושיע האנושות החיים על כדור הארץ, אולי נפלו, אולם, המהות שלו נשאר. שם קרא לאחיו, יפת, כדי לחזור לתוך האוהל של נח השיכור ולכסות אותו בשמיכה. נח לעולם לא תדע אם אלו שני הבנים ראתה אותו בבושת פנים שלו. הוא לא יכול לדעת אם שם ואת יפת הלכה היישר לתוך האוהל, או אם הם נסוג ב כדי לא לראות אותו עירום. שני הבנים רצו לשמור על כבודו של אבא שלהם בעיני עצמם, כך שהם נסוג ב וכיסתה אותו.

שם קיבל פרס כאשר צאצאיו, ישראל, ניתנו מצוות ציצית שלו. יפת נאלץ לחכות הגמול שלו. הוא עדיין מחכה זה יבוא רק על הגשמת הנבואה של יחזקאל כאשר יפת של ילדים, בני גוג, התוקפים של ירושלים, היו ראויים לכבוד של קבורה אחרי ההרס שלהם. זה מדבר exaltedness ועל קדושת שמו של אלוהים; אפילו אויבי ישראל תקבל גמול על הטוב שהם עשו. יהיה הצדק האולטימטיבי. כל מעשה טוב הוא שכרו. קדיש יהיה אמר.

יחזקאל מחזיר אותנו עוד קודם לכן, את הופעתו הראשונה של אדם: "את הדגים של הים, את הציפורים של השמים, את החיות של השדה, כל הדברים להעביר זוחל על האדמה ..." זוהי רשימה של דברים מאוד שניתן לשלוט אדם. (בראשית 1:28)

הנביא מתחבר סוף שעה עם תחילתו. הוא מקשר את לשעבר, עם הבטחה של הפוטנציאל שלו, האחרון, עם התוצאות של ניצול פוטנציאל זה. הציפורים אותן חיות שהיו כדי להשתלט יצרוך שרידים של מי השתמשו הפוטנציאל שלהם כדי להרוס, ולא לבנות את הבריאה של אלוהים.

למעט, כי היא עבור צאצאי יפת, מי שמר על מודעות בכבודם של להיות בן אדם.

יחזקאל מדבר אל אנשים הגולים לבבל, אנשים שאיבדו הכל, כולל כבודם. אנחנו מופתעים שאנשים נאבקים לשקם את חייהם יש זמן וסבלנות להקשיב יחזקאל בזמן שהוא מדבר על תום הזמן. עם זאת, המסר שלו התייחס המרכיב הבסיסי ביותר הדרוש להם כדי להתחיל מחדש. הוא מזכיר להם את ההבטחה שלהם, כבוד, ואת היכולת לשלוט בסביבה שלהם. הוא מזכיר להם את Ultimate המשפטים, שכל מה שהם יעשו, וכל מה שהם עשו, אמנם, לאיבוד חורבן ירושלים, חשוב הבורא. יחזקאל מדקלם קדיש, כאילו כדי לומר, "כבודו של שם אלוהים בעולם הזה היא כרוכה בכבוד שלך. פוסטר שלך ואת רצונו להרחיב במעין."

סוכות הוא זמן של שמחה, אבל עבור אלה מעל קו המשווה, זה הזמן שבו הרבה אופי נראה גוסס. S'chach לקוחים למות סניפים. (נחמיה, פרק 8) יש לנו ביליתי הרבה זמן לבחון את העבר שלנו. יחזקאל מבטיח לנו שום דבר לא הולך לאיבוד. יש Ultimate המשפטים. הוא קורא לנו להתחבר שוב מבטיח של האנושות כפי שאנו צעד אחד קדימה אל העתיד.

קרא עוד...
 
הפטרות סוכות יום שני: עננים של הצלחה הדפסה דוא

Haftarot 1Kings 8:2-21: סוכות להזכיר לנו את ההגנה המוענקת על ידי העננים שבע תהילה כמו נסענו במדבר במשך ארבעים שנה. למעשה, הרב אליהו מזרחי, Beha'alotecha, שואל למה אנחנו לא מחויבים

קרא עוד...
 
הפטרה: סוכות יום אחד: הכל הפוך הדפסה דוא

Haftarot זכריה 14:1-21: אנחנו הרבה הפוכה של המציאות שלנו על סוכות. אנו עוברים מבתינו לביטחון והגנה על בתא ללא קורת גג מוצק. סתיו, כאשר הרבה אופי גוסס מלא פרצי

קרא עוד...
 
האזינו: The Original הרצאה אחרונה PDF הדפסה דוא
נכתב ע"י Rabbi Simcha Weinberg   
שישי, 14 נובמבר 2008 15:21

סמואל 2, פרק 22: תאר לעצמך להיות מסוגל לשבת עם דוד המלך בסוף חייו להקשיב לו להרהר על 70 שנים של פעילות, שינוי, ניסויים, בדיקות, מרידות וכן ניצחונות. מה הוא יגיד? מה הוא ללמוד על החיים? אלוהים ...? ... עצמו? לשקול מי הוא האויב המסוכן ביותר שלו? מה היו התקוות שלו לעתיד של השושלת שלו עבור העם היהודי? מה הוא לשקול את הלקח החשוב ביותר של חייו? יש לנו הזדמנות לצותת על מחשבות הסופי של אחת הדמויות האהובות ביותר של התנ"ך. בחירה זו, נמצא בצורה מעט שונה תהילים 18, הוא דוד המלך "ההרצאה האחרונה".

דוד חיים היה מלא העליות והמורדות. הוא היה כל הזמן לדחוף תיגר על הגבולות שלו כדי להשיג לגבהים של הגדלת מצורף לאלוהים. בסיפור הזה מיד לפני הרצאה "אחרונה," דוד הוא דחף את הגבולות שלו. (ראה 2Samuel, פרק 21) למעשה, חייו ממשיך להמריא לאחר פרק זה; הוא חטאי, תיקונים ומוצא את הבית האולטימטיבי המקדש ואת ארון הברית. זה "להתראות שיר," מכין לו עבור המעשים האחרונים של חייו. (ראו פרק 24)

"עם אדוק בדבקות את העסקה, עם מי הוא חזק wholeheartedness אתה מתנהג בלב שלם שלו. עם טהור אתה מתנהג Purely, עם מושחת אתה מתנהג בעקשנות. "(פסוקים 26-27) בפרק הסיום של חייו, דוד קובע כי מה שהוא למד זה אלוהים מגיב מדד למדוד. אלוהים מספר לנו בדיוק כפי שאנחנו מתייחסים אלוהים. אנחנו מקשיבים כדי המחשבות הסופי של אדם שסבל את אובדן הילדים, את המרד הציבורי של חלק מהילדים, הלעג שלו ציבורי בלתי פוסק על יחסיו עם בת שבע, גלות, קיפוח, השפלה, והוא מסביר שמה בפומבי קרה לו היה מדד למדוד תגובה למציאות שהוא יצר. דוד לא קול כל תלונה ברגע זה של חייו. הוא מקבל אחריות מלאה על כל מה שקרה. הוא ממש חוגגת את הרעיון של מדד למדוד. הוא מבין כי צאצאיו תקבע את העתיד של הקו שלו של מלכים, מדד למדוד. הוא חוגג את כוחה של הבחירה לעצב את העתיד של אדם, משפחה או אומה.

חז"ל, (TBMegillah 13b) לקחת דוד של מילים ולהבין אותם כמו פסק הלכה: אחד צריך להתמודד עם אנשים אחרים כפי שהם להתמודד איתו. הפטריארך יעקב היה חייב להתמודד עם לבן עם מודעות מלאה כי אבא שלו בעתיד גיסה היה נוכל: "עם מושחת אתה מתנהג בעקשנות." חייו של דוד חיים חיו עם הערכה עמוקה של המציאות שאנו יוצרים, הטוב והרע.

אחרי הרצאה זה סופי, כאשר דוד קיבל אחריות על כל דבר בחייו, דוד קיבל את ההזדמנות למצוא את בית המקדש של אלוהים ארון אדם בעל מודעות עמוקה של המציאות שאנו יוצרים הוא אדם שיכול לפתח מערכת יחסים משמעותית עם אלוהים. רק אדם כזה יכול למצוא את אלוהים הביתה.

עדכון אחרון ב-ראשון, 26 מרץ 2017 14:08
 
הריקוד של נטילת לולב הדפסה דוא

Succot המדרש מבין את הפסוק, "דוד וכל בית ישראל שיחקו לפני אלוהים," כמשמעות אנשים רעדו Lulavim שלהם! יש אלמנט של משחק. הם הביעו
קרא עוד...
 
שבת חול המועד סוכות שני פיסקה הלל הדפסה דוא

Shabbat "הים ראה אותו וברח." מעניין איך אלוהים ברא משה משתתף ציבור פעיל פיצול של הים. אלוהים לא זקוק משה, אלא רצה שהוא יהיה זה שהביא על הנס הגדול.

קרא עוד...
 
<< התחלה < הקודם 1 2 3 4 5 6 7 הבא > סיום >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
Joomla 1.5 Templates by JoomlaShine.com